BSJP doradza Immofinanz przy sprzedaży terenów logistycznych

Grupa dewelopersko-inwestycyjna Immofinanz sprzedała amerykańskiej firmie inwestycyjnej Blackstone tereny logistyczne za około 536 milionów euro. Przedmiotem transakcji było 36 istniejących obiektów i 3 obiekty w fazie budowy. Blackstone planuje włączyć je do swojej europejskiej platformy logistycznej Logicor.

Immofinanz sprzedała tym samym nieruchomości o powierzchni najmu ok. miliona metrów kwadratowych. Wśród lokalizacji znajdują się 24 lokalizacje w Niemczech, 5 na Węgrzech, 3 w Rumunii, 2 w Polsce i po jednej w Rosji i na Słowacji.

Projekty budowlane zlokalizowane są w Hamburgu, Bukareszcie i rumuńskim Ploiesti. 

Notowana na giełdzie grupa z Wiednia koncentruje się na nieruchomościach handlowych i biurowych. Immofinanz posiadała na koniec października łącznie 391 obiektów, stanowiących majątek nieruchomy spółki o wartości ok. 6,2 miliarda euro.

Dla Logicor jest to czwarta transakcja transgraniczna w ciągu 2 lat w Europie, przy czym wszystkie transakcje opiewają łącznie na ok. 2 miliardy euro. 

Przy sprzedaży Immofinanz korzystała ze wsparcia międzynarodowego zespołu doradców. W Polsce obsługę prawną na rzecz Immofinanz zapewnili prawnicy kancelarii BSJP - dr Katarzyna Domańska-Mołdawa, adwokat, partner w kancelarii BSJP i kierownik zespołu Banking & Finance oraz Agnieszka Wolny, radca prawny, w kancelarii BSJP zajmuje się doradztwem w zakresie obsługi korporacyjnej oraz transakcji związanych z nieruchomościami komercyjnymi.