BSJP na otwarciu Centrum Wiedzy o Raku Piersi

24 lipca 2020 roku Fundacja OmeaLife otworzyła w Gdańsku pierwsze w Polsce Centrum Wiedzy o Raku Piersi, które ma za zadanie edukować kobiety dotknięte chorobą nowotworową w zakresie przebiegu choroby, możliwościach leczenia i okresie rekonwalescencji. BSJP podczas uroczystej inauguracji reprezentowała adw. Hanna Rubaszewska, r. pr. Radosław Rubaszewski oraz adw. Maciej Prusak. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również wybitni profesorowie i onkolodzy, na co dzień zajmujący się leczeniem chorób nowotworowych, a także przedstawiciele lokalnej administracji na czele z Aleksandrą Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Uroczystemu otwarciu Centrum towarzyszyły prelekcje i debaty. Do udziału w Panelu dyskusyjnym „I przyszedł rak – czas na leczenie. Hallo! Życie trwa!” zaproszona została mec. Hanna Rubaszewska, która od lat angażuje się w inicjatywy promujące profilaktykę i walkę z rakiem piersi.

„Fundacja OmeaLife – Rak piersi nie ogranicza” powstała w 2016 r. w Gdańsku. Jej misją jest udzielanie wsparcia emocjonalnego i edukacyjnego kobietom chorującym na raka piersi i ich rodzinom, współpraca z lekarzami i politykami w celu poprawy jakości leczenia w Polsce oraz promocja działań profilaktycznych wśród osób zdrowych.

Z fotorelacją z wydarzenia mogą się Państwo zapoznać m.in. TUTAJ.