BSJP nawiązuje współpracę merytoryczną z kancelarią LUBASZ I WSPÓLNICY

Kancelarie Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp. k. oraz BSJP Brockhuis Jurczak Prusak sp. k. nawiązały ścisłą współpracę merytoryczną. Jej celem jest wzajemne rozszerzenie kompetencji obu kancelarii, tak by zapewnić klientom szerszą gamę wyspecjalizowanych usług prawnych. 

"Dzisiejszy rynek usług prawnych cechuje się szybkim rozwojem różnych gałęzi prawa i wymaga ścisłych specjalizacji. Nasza współpraca jest odpowiedzią na to wyzwanie" - podkreślają zgodnie dr Dominik Lubasz oraz Dr. Jörn Brockhuis - partnerzy zarządzający obu firm. Połączenie kompetencji ma na celu świadczenie szerszego zakresu usług dla klientów poszczególnych kancelarii, które połączą siły merytoryczne i wspólnie planują oferowanie nowych, innowacyjnych usług prawnych.

Zdaniem mecenas Janiny Ligner-Żeromskiej, która w BSJP Brockhuis Jurczak Prusak kieruje zespołami prawa nowych technologii, prawa własności intelektualnej i przemysłowej i mediów oraz ochrony danych "bliska współpraca pozwoli obu kancelariom na istotny rozwój i kontynuację najwyższego poziomu usług prawnych z zakresu ochrony danych osobowych oraz prawa nowych technologii. Obie kancelarie posiadają uzupełniające się i unikalne kompetencje w powyższych dziedzinach". Kancelaria Lubasz i Wspólnicy posiada w szczególności unikatowy know-how w zakresie ochrony danych osobowych, która to dziedzina w związku z rozwojem technologii i wielką reformą unijną nabiera dzisiaj coraz większego znaczenia.

"Kooperacja z BSJP Brockhuis Jurczak Prusak zapewni naszym klientom dostęp do wiedzy wybitnych specjalistów z zakresu bankowości i finansów, prawa nieruchomości, prawa rolnego, sporów sądowych i arbitrażu oraz prawa budowlanego, prawa zamówień publicznych i prawa energetycznego" - podkreśla dr Dominik Lubasz. BSJP Brockhuis Jurczak Prusak ma ugruntowaną w Polsce pozycję we wszystkich tych gałęziach prawa.

Obie kancelarie należą do ETL Global. ETL jest liderem rynku niemieckiego w zakresie doradztwa podatkowego wymienianym pośród 5 najlepszych firm audytorskich i doradztwa podatkowego, którego przychody wynoszą ok. 730 mln euro. ETL Global reprezentowana jest w ponad 50 krajach na świecie. 

Utworzone zostaną wspólne biura w Warszawie przy ul. Twardej 18 (Biurowiec Spektrum, od 1 maja 2017 r.) oraz w Łodzi przy ul. Żwirki 17 (Centrum Żwirki). 

Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych jest jedną z największych łódzkich kancelarii o ogólnopolskim zasięgu działania. Ma swoje biura także w Warszawie i Wrocławiu. 

Specjalizuje się w prawie IT, e-commerce i nowych technologiach, ochronie danych osobowych, prawie nieruchomości, prawie gospodarczym oraz compliance. 

Klientami Lubasz i Wspólnicy są polscy i zagraniczni przedsiębiorcy oraz międzynarodowe korporacje związane m.in. z branżą IT i e-commerce.

Wspólnikami w Kancelarii są: dr Dominik Lubasz, prof. UŁ dr hab. Monika Namysłowska i Witold Chomiczewski LL.M. W skład zespołu wchodzi 20 adwokatów, radców prawnych, rzeczników patentowych, aplikantów i prawników.

Więcej informacji na temat współpracy partnerskiej obu kancelarii udzielą Państwu Dr. Jörn Brockhuis (joern.brockhuis@bsjp.pl) oraz dr Dominik Lubasz (dominik.lubasz@lubasziwspolnicy.pl).

Zdjęcie: dr Dominik Lubasz