BSJP pierwszą kancelarią w Polsce z technologią Luminance

Wraz z początkiem czerwca 2021 r. kancelaria BSJP jako pierwsza w firma prawnicza w Polsce wdrożyła system Luminance Diligence – wiodące na rynku narzędzie softwareowe oparte na algorytmach sztucznej inteligencji.

Luminance to wielokrotnie nagradzana platforma dedykowana m.in. prawnikom transakcyjnym, która wspiera procesy związane z badaniem i zarządzaniem dokumentacją.  Wykorzystując funkcję uczenia maszynowego, Luminance dokonuje wspomaganej komputerowo, dogłębnej analizy ogromnych ilości informacji w bardzo krótkim czasie.

Rozwiązanie zwiększy efektywność pracy Kancelarii przede wszystkim w obszarze usług prawnych związanych z analizą due diligence w transakcjach M&A, które wymagają przetworzenia i interpretacji rozległych zbiorów danych zgromadzonych w zdigitalizowanej formie, celem ustalenia, które dokumenty dotyczą danego zagadnienia i w jakim zakresie.

Luminance m.in. przeszukuje i grupuje podobny materiał pojęciowy, pomagając zespołom szybko i precyzyjnie określać, które kontrakty są zbieżne z danym szablonem, a które odbiegają od standardu – co byłoby niezwykle czasochłonne przy zastosowaniu wyłącznie manualnych metod analizy. Ponadto dzięki algorytmom AI narzędzie potrafi identyfikować i szeregować kluczowe klauzule umowne i zawarte w nich postanowienia, takie jak np. wysokość czynszu dzierżawnego czy daty wygaśnięcia poszczególnych umów.

Integracja technologii Luminance do ekosystemu rozwiązań LegalTech wykorzystywanych w codziennej działalności naszej Kancelarii znacząco usprawni pracę prawników BSJP, umożliwiając im efektywną i bardziej szczegółową niż kiedykolwiek wcześniej weryfikację danych. Szacuje się, że czas badania zmniejszy się nawet o połowę, uwalniając tym samym zasoby potrzebne do analizy prawnej.

"Cyfrowa transformacja branży prawniczej nabiera tempa, a wraz ze wzrostem znaczenia technologii rosną również oczekiwania Klientów. Wdrożenie Luminance jest istotnym krokiem w kierunku bardziej wydajnego i wyższej jakości doradztwa. Dzięki automatyzacji procesów, dotychczas prowadzonych wyłącznie przez prawników, nawet mniejsze zespoły będą w stanie obsłużyć duże projekty due diligence" – zauważa radca prawny Dag Nilsson, Partner w BSJP.

Zdaniem Partnera w BSJP i radcy prawnego Macieja Kuropatwińskiego, "jedną z cech Luminance jest zdolność do analizy dokumentów zredagowanych w dowolnym języku naturalnym – nie tylko po angielsku, nie tylko po polsku. Dla naszej Kancelarii, wspierającej Klientów z różnych obszarów językowych, to kluczowa zaleta".

Narzędzie Luminance będzie wspomagało pracę naszych specjalistów w analizie dokumentów lub ich fragmentów, jak choćby poszczególnych klauzul umownych. Pozwoli to poświęcić jeszcze więcej uwagi doświadczonych prawników BSJP na wypracowanie dedykowanych rozwiązań odpowiadających na indywidualne potrzeby Klienta.