BSJP w kontrakcie dla niemieckiego producenta z branży automotive

Kancelaria BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson Sp. k. doradzała niemieckiej firmie z branży motoryzacyjnej IDEAL Automotive w kwestiach prawnych związanych z budową nowego zakładu produkcyjnego w Polsce.


Fabryka powstanie w Świdnicy, na obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park", a jej budową zajmie się firma Panattoni. Prace budowlane mają zakończyć się w czwartym kwartale tego roku, a zrealizowany obiekt ma mieć powierzchnię ponad 27.000 metrów kwadratowych. W fabryce produkowane będą elementy wykończenia wnętrz samochodów osobowych, na które składają się dywany z włóknin przeszywanych przędzą i włóknin igłowanych, jak np. podłogi ładunkowe. Zakład produkcyjny zatrudni do 500 osób. Wartość inwestycji wyniesie kilkanaście milionów euro.  

Grupa IDEAL Automotive z siedzibą w Niemczech jest dostawcą systemów i partnerem działającym na rzecz rozwoju przemysłu motoryzacyjnego. Obecnie posiada 16 zakładów w krajach na całym świecie.

Zakres doradztwa prawnego BSJP na rzecz inwestora obejmował w szczególności analizę prawną (due diligence) nieruchomości, a także kwestie kontraktowe (w tym umowę najmu długoterminowego i umowę z generalnym wykonawcą) oraz korporacyjne (w tym utworzenie spółki celowej i jej rejestracja jako podatnika). W prace nad projektem zaangażowany był zespół kierowany przez Jarosława Srokę, w skład którego wchodzili dr Grzegorz Wąsiewski, Alina Szarlak, Kamila Nieśpielak i Rafał Lewandowski.

Budowa zakładu w Świdnicy to kolejny projekt, w którym kancelaria BSJP doradzała IDEAL Automotive. Poprzednio prawnicy kancelarii doradzali spółce odnośnie budowy zakładu w Zielonej Górze, który został uruchomiony w 2017 roku.