BSJP z nowymi partnerami

Kancelaria BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson Sp. k. powiększyła grono partnerów. Do poznańskiego biura dołącza adwokat Hanna Rubaszewska oraz radca prawny Radosław Rubaszewski.

Adwokat Hanna Rubaszewska jest ekspertem z zakresu szeroko rozumianego prawa medycznego, praw pacjenta, w tym zagadnień dotyczących transplantologii. Doradza z zakresu ochrony danych osobowych m.in. wprowadzała RODO w szpitalach i w podmiotach sektora prywatnego. Dodatkowo posiada wieloletnią praktykę dotyczącą procesów cywilnych oraz karnych na gruncie problematyki prawa gospodarczego oraz prawa pracy.

Hanna Rubaszewska jest wykładowcą na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, gdzie prowadzi wykłady z prawa medycznego oraz zagadnień ochrony prawnej danych osobowych. Nowy partner kancelarii jest również prelegentem ogólnopolskich konferencji medycznych, w tym m.in. XXXV Konferencji Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej w Szczecinie i dwóch edycji Konferencji "Rak Piersi. Onkologia i Plastyka" w Poznaniu.

Angażuje się w działania pro bono, za co została odznaczona srebrnym medalem "Labor omnia vincit" przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

Radca prawny Radosław Rubaszewski specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym oraz w prawie medycznym. Posiada duże doświadczenie w zakresie reprezentacji podmiotów gospodarczych i konsumentów w procesach sądowych, postępowaniach arbitrażowych oraz bieżącym doradztwie prawnym dla podmiotów gospodarczych. Wiedzę i doświadczenie wykorzystuje, także jako delegowany członek rad nadzorczych spółek kapitałowych.

Prowadzi szkolenia i prelekcje podczas konferencji poświęconych zagadnieniom odpowiedzialności cywilnej lekarzy, błędom medycznym i problematyce formułowania zgód na zabieg medyczny.

Dzięki szerokiemu doświadczeniu nowych Partnerów transfer istotnie wzmacnia kompetencje kancelarii BSJP, w tym w szczególności w zakresie prawa medycznego.