CEE Legal Matters: BSJP doradzała Landesbank Hessen-Thüringen przy refinansowaniu nieruchomości

Jak relacjonuje portal CEE Legal Matters, w marcu b.r. CPI Property Group sfinalizowała historyczną transakcję zakupu 11 obiektów handlowych zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech, nabywając portfel nieruchomości od dwóch funduszy zarządzanych przez CBRE Global Investors za kwotę 650 milionów euro. 

W skład portfela wchodzą m.in. Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, centra handlowe Olympia Plzeň oraz Nisa Liberec w Czechach, Polus i Campona na Węgrzech oraz Felicia w Rumunii. Całkowita powierzchnia najmu we wszystkich zakupionych obiektach wynosi blisko 265 tysięcy metrów kwadratowych. 

W związku ww. transakcją kancelaria BSJP Brockhuis Brockhuis Jurczak Prusak doradzała bankowi Landesbank Hessen-Thüringen przy refinansowaniu nieruchomości zlokalizowanej w Polsce. 

Doradcą banku w polskiej części transakcji był zespół kierowany przez dr Katarzynę Domańską-Mołdawę, partnera i adwokat w kancelarii BSJP. Mecenas Domańska specjalizuje się w finansowaniu projektów i nieruchomości oraz zabezpieczeniach kredytów. Świadczyła usługi doradztwa dla wielu niemieckich i międzynarodowych funduszy nieruchomości, spółek inwestycyjnych i banków.

Zespół BSJP uzupełnili r. pr. Agnieszka Wolny oraz r. pr. Maciej Kurek.

Więcej informacji na temat transakcji znajdą Państwo tutaj.