CEE Legal Matters o sprzedaży trzech centrów handlowych w Polsce. BSJP doradzała Deutsche Pfandbriefbank przy finansowaniu transakcji

Jak relacjonuje portal CEE Legal Matters, fundusz inwestycyjny Aerium sfinalizował transakcję sprzedaży 3 centrów handlowych zlokalizowanych w Polsce na rzecz Newbridge Poland, spółki zależnej międzynarodowej grupy finansowej Somerston.

Chodzi o centra w Krakowie (CH Czyżyny), Toruniu (CH Bielawy) oraz w Łodzi (CH Guliwer), o powierzchni ponad 72 tys. metrów kwadratowych. Carrefour, który był deweloperem tych nieruchomości, pozostaje głównym najemcą z długoterminową umową najmu w powyższych lokalizacjach.

Finansowanie ww. transakcji zapewnił Deutsche Pfandbriefbank, którego doradcą był zespół kierowany przez dr Katarzynę Domańską-Mołdawę, partnera i adwokat w kancelarii BSJP.

Mecenas Domańska-Mołdawa jest ekspertem w zakresie finansowania projektów i nieruchomości oraz zabezpieczeń kredytów. Świadczy usługi doradztwa dla wielu niemieckich i międzynarodowych funduszy nieruchomości, spółek inwestycyjnych i banków.

Zespół BSJP uzupełnili r. pr. Agnieszka Wolny oraz r. pr. Maciej Kurek.

Szczegółowe informacje na temat transakcji znajdą Państwo tutaj.