Kancelaria BSJP powiększa grono wspólników i łączy się z kancelarią Nilsson & Partners

Z przyjemnością informujemy, iż z dniem 1 stycznia 2018 r. do grona wspólników kancelarii BSJP dołączyli Jarosław Sroka oraz Dag Nilsson. Jednocześnie kancelaria BSJP połączyła się z kancelarią Nilsson & Partners. Spółka będzie działać pod nową nazwą BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson Sp. k. (BSJP).

Radca prawny Jarosław Sroka współpracuje z BSJP od siedmiu lat. Specjalizuje się w doradztwie przedsiębiorstwom krajowym i międzynarodowym przy realizacji projektów budowlanych, w tym obiektów infrastruktury (kontrakty typu FIDIC i non-FIDIC), ze szczególnym uwzględnieniem prawa zamówień publicznych i prawa budowlanego. Posiada bogate doświadczenie przy obsłudze transakcji związanych z nabywaniem, sprzedażą i najmem nieruchomości oraz realizacją inwestycji typu "greenfield". Awans Jarosława Sroki potwierdza istotną rolę, jaką w doradztwie świadczonym przez kancelarię odgrywa sektor budownictwa i nieruchomości.

Radca prawny Dag Nilsson - założyciel i partner zarządzający kancelarii Nilsson & Partners, specjalizuje się w prawie spółek, prawie handlowym oraz prawie kontraktów, w fuzjach i przejęciach oraz joint ventures. Posiada także bogate doświadczenie m.in. w prawie własności intelektualnej oraz prawie energetycznym.

Nilsson & Partners była jedną z wiodących spółek doradzających na polskim rynku podmiotom z krajów nordyckich. Obsługa tych podmiotów prowadzona będzie w ramach działu BSJP Nordic. Obie kancelarie od wielu lat aktywnie współpracowały na polskim rynku, doradzając inwestorom i przedsiębiorstwom. Powodem fuzji jest synergia obu kancelarii w prowadzeniu biznesu i podejściu do klienta oraz chęć wspólnego rozwoju na polskim rynku, przy jednoczesnym rozszerzeniu zakresu obsługiwanych branż, obszarów specjalizacji, jak i zasięgu geograficznego.

Połączenie wzmacnia pozycję rynkową i kompetencje BSJP, która oferuje swoim klientom doradztwo świadczone przez ponad 70 prawników, doradców podatkowych i audytorów w czterech biurach: Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i w Warszawie. BSJP jest również częścią grupy ETL, zapewniającej kompleksową obsługę prawną, podatkową i audytową przeszło 200.000 klientom w ponad 50 krajach na całym świecie.

Więcej informacji na temat zmian dotyczących rozwoju kancelarii BSJP udzielą Państwu Dr. Jörn Brockhuis (joern.brockhuis@bsjp.pl), Jarosław Sroka (jaroslaw.sroka@bsjp.pl) oraz Dag Nilsson (dag.nilsson@bsjp.pl).