Łódź: Janina Ligner-Żeromska prelegentką na Konwencie Ochrony Danych i Informacji 2016


Adwokat w kancelarii BSJP
Janina Ligner-Żeromska

serdecznie zaprasza na

5. edycję KONWENTU OCHRONY DANYCH I INFORMACJI,

która odbędzie się 15 listopada 2016 r. w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Konwent Ochrony Danych i Informacji to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i cieszących się wciąż rosnącą renomą wydarzeń w branży. 

W tym roku goście ze świata biznesu, nauki, prawa i administracji spotkają się, aby dyskutować o ochronie danych i informacji szczególnie w kontekście nadchodzących istotnych zmian wprowadzanych przez nowe prawo unijne.

5. edycja Konwentu to także nowa formuła wydarzenia. Obok ogólnej części wykładowej uczestnicy zostaną zaproszeni do dyskusji z ekspertami przy dziesięciu stolikach tematycznych. 

Mecenas  Janina Ligner-Żeromska, specjalistka w zakresie prawa własności intelektualnej i przemysłowej oraz mediów i nowych technologii, poprowadzi stolik tematyczny zatytułowany "Sankcje za naruszenie ochrony danych - nowe podejście".

Kluczowe zagadnienia, które zostaną przy przedmiotowym stoliku poruszone, to między innymi:
  • nowa, celowościowa filozofia określenia obowiązków administratora i przetwarzającego dane
  • ujednolicony katalog naruszeń w UE przewidziany przez RODO 
  • rodzaje sankcji i warunki ich nakładania
  • zakres swobody Państw Członkowskich

Mecenas Ligner-Żeromska poprowadzi dyskusję, a następnie z postara się odpowiedzieć na wszelkie Państwa pytania dotyczące naruszenia ochrony danych i nie tylko.

Więcej informacji o Konwencie oraz szczegóły dotyczące rejestracji znajdą Państwo na stronie wydarzenia: http://konwentodo.pl/.

Zapraszamy do udziału.