Wojciech Plesiński komentuje nowe zmiany przepisów

Od 1 stycznia 2020 roku zaczęły obowiązywać w Polsce nowe przepisy, które mają duże znaczenie dla przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Została zwiększona minimalna kwota wynagrodzenia, której zmiana pociąga za sobą m.in. zwiększenie kwot odszkodowań w przypadku mobbingu. Kolejną ważną zmianą jest zwiększenie kwoty przychodu jednoosobowych przedsiębiorców, którzy chcą ubiegać się o skorzystanie z tzw. małego ZUSu. Od tego roku przedsiębiorcy, którzy mogą wykazać mniej niż 120 tysięcy złotych przychodu za 2019 roku, będą mogli starać się o niższe stawki ubezpieczeń.

Zmiany przepisów w programie „Witaj Wielkopolsko”, emitowanym w TVP Poznań, omówił radca prawny Wojciech Plesiński. Ekspert kancelarii oprócz wymienionych wyżej kwestii wyjaśnił m.in. genezę wprowadzenia indywidualnych rachunków dla przedsiębiorców, które mają uszczelnić system podatkowy, a także przepisy ograniczające zatorów płatniczych przedsiębiorców.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej rozmowy, która dostępna jest TUTAJ. Wywiad z mec. Plesińskim rozpoczyna się od 39 minuty nagrania.